www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 03/30/2019 - 08:58

Pro jazykový kurz se nemusíte rozhodovat, jen když vyrážíte daleko od mateřské hroudy, kde žádná řeřicha neroste. Prohodit pár slovíček anglicky se totiž vždycky hodí. Naučíte se něco nového a možná uděláte i dojem. Globalizovaný trh dnes navíc uvítá zaměstnance, kteří se dokážou domluvit i se zahraničními kolegy. V tomhle případě už si bohužel s „hau dů jů dů“, které znáte ze školy, nevystačíte. Možná je právě teď čas vyrazit na kurz angličtiny a vylepšit si nejen životopis.

Vyberte si jazyk podle svého gusta

Touhu po vzdělání samozřejmě nemusíte směřovat jen k angličtině. Hodit se vám mohou i jiné jazyky, jako je třeba němčina, španělština či francouzština. V případě, že chcete být opravdu originální, některé jazykové školy nabízejí i kurzy finštiny, nizozemštiny, maďarštiny nebo čínštiny, která, byť se to nezdá, je nejpoužívanějším jazykem na světě. A nezapomeňte na známé pořekadlo – kolik řečí znáš, tolik si jich můžeš napsat do životopisu.

Jazyková škola i pro zaměstnané

Jazyková škola vám poskytne komplexní znalosti v rámci zvoleného jazyka, a pokud potřebujete speciální zaměření, není problém ani s výukou konverzace v němčině nebo angličtiny pro právníky. V téhle chvíli by se asi mnoho z nás snažilo vymyslet nějakou výmluvu, proč to nejde. Univerzální je třeba nedostatek času. Bohužel, kurzy angličtiny jsou velice flexibilní a zohledňují i pracující, takže byste se museli hodně snažit, aby se vám podařilo je nestihnout.

S časem tedy problém nebude, ale co místo? Máte štěstí, jazykové kurzy Praha skrývá i ve svém nejniternějším centru, a sice přímo na Václavském náměstí. Konkrétně se jedná o Institut jazykového vzdělávání (IJV), který vám může nabídnout jednu z nejširších nabídek vyučovacích jazyků v České republice, zkušenosti nasbírané za pěknou řádku let a nemá problém ani s firemním školením.

Až se vás příště na Václaváku zeptá zmatený turista na cestu a vy mu nebudete umět ani v angličtině odpovědět, nezoufejte, máte to přece blízko. Zkuste jazykové kurzy, anglicky budete mluvit skoro tak, jako byste se narodili s colou a hambáčem v ruce.

 

reklama: