www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 12/21/2018 - 13:38

Výhody konopných mastí jsou nespočetné, mají totiž protizánětlivé účinky, a tak se například hodí pro hojení kožních nemocí. Při jejich používání nemusíte mít strach, že se jedná o něco nelegálního, protože neobsahují žádné psychogenní látky. Naopak vám pomohou a uleví od bolesti a různým onemocněním.

Využívání konopí je sice v naší zemi zakázáno a je tudíž jeho držení nelegální. Tyto výrobky neobsahují žádné zakázané látky, i kdyby se do nich dostalo nějaké množství THC nemůže se jednat o hodnotu vyšší než 0,3 %, které se stále nepovažuje za nelegální.

Výhody konopných mastí: Jaké je jejich využití

Konopné masti mají své využití jak v léčbě, tak i v kosmetické sféře. Krémy a mazání se dají využívat na každý kousek těla, tedy jak na kůži, tak i na pleť obličeje.

Můžete jí využít k:

· Hloubkové hydrataci pokožky

· Ošetření kožních onemocnění

· Léčbě lupenky

· Zbavení se vrásek

· Léčbě akné

· Ošetření suché pokožky

Z čeho se vyrábí

Konopné masti se vyrábí z konopného oleje, který se lisuje ze semen této rostliny. Tento olej je tedy hlavní složkou, která je bohatá na omega 3 kyseliny a užívá se tak i v kuchyni.

Semena nejsou součástí rostliny, které se používají k navození psychogenních stavů, a tak se nemusíte bát jakéhokoli nežádoucího účinku, nebo že by se jednalo o něco nelegálního. Jednoduše tyto výrobky nejsou nějak spojovány s drogami.

Dále se skládají ze základu, ke kterému se využívají především různé druhy lékařských vazelín nebo i kokosové máslo.

Co obsahují

U produktů, které jsou připravovány podle správné receptury, můžeme s klidnou duší tvrdit, že se jedná o jednoznačně přírodní výrobek, který je tedy vhodný pro kohokoli a nemohou nikoho ohrozit.

Především obsahují:

· Vitamín E – silný antioxidant, který podporuje růst kožních tkání

· Vitamín C – dodává pokožce pružnost

· Vitamín B1, B2 a B6 – všechny tyto vitamíny napomáhají k pomalejšímu stárnutí pleti a zároveň k jejímu chránění.

· Vápník – podporuje růst a regeneraci kůže

· Fosfor – pomáhá kůži vstřebávat vitamíny typu B

· Mangan – chrání pokožku před nežádoucími účinky slunečního záření

· Zinek – omlazuje pleť

· Kyseliny Omega 3 a Omega 6 – napomáhají k pružnosti pokožce a její správné kondici

Historie konopí

Někomu by se mohlo zdát, že konopí je pouze trendem posledních let, tomu tak však vůbec není. Naopak se dá považovat za jednu z nejstarších a nejvíce využívaných rostlin na světě.

První zmínky

První zmínky jsou známy z 16. století před naším letopočtem v období vlády Egypťanů, kdy ho využívali na výrobu textilu a k léčbě různých onemocnění. Hojně byla využívána také v Číně, kde ji začali různě zpracovávat a využívat ve vyhlášené čínské medicíně. I ve starém Řecku se tato rostlina využívala pro výrobu lan a textilu.

Konopí v Evropě

V Evropě se začalo poprvé využívat začátkem 9. století, kdy se pomocí něho léčila kožní a dýchací onemocnění nebo například i žloutenka. Po 14. století se hojně využívalo pro výrobu papíru a textilií, do té doby, kdy ho nahradila bavlna a dřevo.

Konopné masti mají mnoho výhod a dokáží si poradit s většinou kožních onemocnění snadno a rychle. Na rozdíl od svých konkurentů neobsahují žádné chemikálie ani pro kůži nevhodné látky. Navíc se nejedná o nic nového ani nelegálního. Podobné produkty využívali už lidé před tisícími lety zpátky. Takže pokud vás trápí ekzém nebo chcete omladit svoji pleť neváhejte a začněte ji používat pravidelně.

Jak vnímáte dnešní dohady kolem používání konopí i když mnoho lidí, a i některé názory odborníku jsou proti jeho legalizaci? Neváhejte a podělte se o svůj názor v komentářích.

reklama: