www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 02/13/2019 - 23:45

Jak se to mohlo stát! Přece nevyléváte do dřezu kuchyňský olej, který by mohl v kanalizaci ztuhnout, a způsobit tak ucpání. Vyhýbáte se zbytkům jídel, vlhčené ubrousky opravdu nikdy neházíte do záchodu, tak proč?

Ucpaný odpad je běžný problém domácností

K ucpanému odpadu a kanalizaci jednou za čas dojde i bez toho, abyste tomu cíleně přispěli. Mýdlová voda, vlasy, přebytek toaletního papíru a občas i nějaký ten kousek jídla se do odpadu dostane, ne že ne. Dobrá zpráva je, že dost často lze ucpání podchytit včas. Už v okamžiku, kdy si všimnete zhoršeného odtoku vody, se můžete pokusit o nápravu svépomocí. Tady se opravdu nevyplácí zavírat před problémem oči. Asi nechcete zažít situaci, kdy vám splašky vytékají do bytu záchodem, umyvadlem nebo sprchovým koutem, že?

Jaké máte možnosti?

Jestli u vás ještě nedošlo k havárii, existuje několik prostředků, jimiž se můžete pokusit o opravu lehce ucpaného odpadu sami. Dáte-li na babské rady, vězte, že i v tomto případě jedna existuje. Ocet a jedlá soda. Obojí v domácnosti nejspíš máte. Zvon na odpad dokáže zatočit s mírně ucpaným odpadem, a to především pokud není překážka příliš daleko v potrubí. Ti zručnější z vás mohou vyzkoušet instalatérskou pružinu nebo pero, kterými usazeninu vyšťouchnete. Nabízí se i vyčištění odpadu silným proudem vody či vysátím pomocí speciálního vysavače. Zázračná chemie určená k čištění odpadů je poměrně spolehlivý způsob nejen k odstranění již vzniklého problému s ucpaným odpadem, nýbrž může sloužit i jako určitá prevence. Samozřejmě je třeba dbát na doporučené dávkování a bezpečnostní pokyny výrobce.

Do větších akcí se raději nepouštějte

Vyzkoušeli jste všechny dostupné prostředky a nic nepomohlo? Oslovte ty, kteří se nebojí špinavé práce. Čištěním odpadu v Praze se zabývá již více než dvacet let kolektiv profesionálů Herčík a Kříž. Pomocí moderní techniky zjistí příčinu ucpání, navrhne nejefektivnější způsob odstranění překážky a pustí se do opravy hned. Spolehnout se na něj můžete hlavně, pokud jde o čištění kanalizace v Praze a blízkého okolí.

reklama: