www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 08/28/2019 - 14:48

Nelíbí se vám, kolik každý měsíc platíte za elektřinu a plyn? Máte úsporné spotřebiče, LED žárovky, vše poctivě vypínáte a už nevíte, co udělat pro snížení účtu za energie? Řešením může být změna dodavatele. Nejde o nic složitého a ve výsledku můžete ušetřit až několik stovek, možná i tisíců za rok. Návod, jak si poradit s výměnou dodavatele energií, najdete v tomto článku.

Najděte si nového dodavatele

Pokud dodržujete všechna obecná doporučení, jak ušetřit na energiích, a přesto se vám účet za plyn a elektřinu zdá stále vysoký, možná nastal čas změnit dodavatele. Projděte si ceník stávající společnosti, se kterou máte smlouvu, a zkuste si najít levný plyn jinde. Rozdíl ceny na jednotku může být až překvapivě výrazný a při větším odběru poměrně hodně ušetříte.

Nemusíte platit zbytečně hodně

Možná tomu už sami nevěříte, ale levná elektřina opravdu existuje. Velcí dodavatelé sází na to, že lidé nechtějí měnit své smlouvy a budou dále akceptovat zdražování. Ti chytřejší si však najdou, že jiné společnosti nabízí energie levněji. Navíc získáte výhodu v podobě příjemnějšího klientského servisu, lidského přístupu a podobně. Platit vysoké účty za energie je zbytečným plýtváním peněz, které raději využijete jinde. Zkuste se nad tím zamyslet a prohlédněte si, kolik aktuálně platíte. Poptejte se u jiného dodavatele a zjistěte si, jaká by byla cena jinde.

Kontaktujte je a převod zařídí za vás

Stačí si sjednat smlouvu u nového dodavatele a oni vše vyřídí za vás. Podepíšete plnou moc, aby bylo možné kompletně zajistit převod služeb od stávajícího dodavatele k novému, a pak jen počkáte, až se změna projeví na vyúčtování. Vše je velmi jednoduché a téměř bezstarostné. Obavy, že změna dodavatele je komplikovaný a zdlouhavý proces, tak vůbec nejsou na místě. Více najdete na stránkách https://www.epet.cz/.

reklama: