www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 12/20/2018 - 15:04

Do módy se dostává tzv. minimalismus. Vaše šatní skříň totiž nemusí přetékat oblečením, abyste byli „in“. Jak si sestavit slušivý a funkční šatník pro každou příležitost? Přinášíme pár tipů.

Udělejte čistku

Ze všeho nejdříve proveďte čistku vašeho stávajícího šatníku. Bez milosti vyhoďte vše, co vám nesedí a co si s největší pravděpodobností už nikdy v životě nevezmete na sebe. Zbavte se i veškerých módních výstřelků, kousků, které nezapadají do vašeho stylu. Pokud si nejste jisti, jestli si konkrétní věc ponechat, nebo ji vyřadit, odpovězte si na jednoduchou otázku: přináší vám její nošení radost? A máte hned jasno, kam s ní.

Nezapomeňte na barvy

I když se to nezdá, hrají barvy velice důležitou roli. Právě ony vám totiž pomohou udržet si vlastní styl a zajistí, aby k sobě jednotlivé kousky ladily. Dominantní by měly být ty, které nosíte nejčastěji, chybět nesmí ani neutrální, jako je černá, šedá a bílá, a pomyslnou třešničku na dortu dodají vašemu outfitu akcentové barvy, které vás zvýrazní. Pohlídejte si, aby pasovaly k těm, které nosíte nejčastěji.

Sepište si, co vám chybí

Zastoupeny musí být především základní kousky, jako jsou rifle, jednobarevná dámská trička, na elegantnější příležitosti pak využijete černé kalhoty a košile neutrálních barev. Hodit se bude i pohodlnější oblečení, které vám poslouží i při cvičení, jako dámské sportovní legíny a tílka. Teprve pak se vydejte na nákup a držte se vašeho seznamu. Skvělé kousky najdete nejen v obchodních řetězcích, ale také u lokálních výrobců a designérů. Ti nabízí oblečení šetrné k životnímu prostředí a navíc neuvěřitelně originální, třeba vtipné mikiny s potiskem, které nikdo nepřehlédne.

Ušetřete čas

Minimalistický šatník by měl být sestaven z kousků, které jsou flexibilní a univerzální. Budou se tak dát dobře kombinovat, takže vlastně přestane záležet na tom, co s čím si vezmete na sebe. Tím vám odpadne každodenní ranní rozhodování. Kousky jsou navíc nadčasové, nemusíte se tedy bát, že by za chvíli vyšly z módy, vůči nestálosti trendů zůstávají imunní. Tak najděte odvahu váš šatník trochu zredukovat, uvidíte, jak se vám uleví – a naší planetě také!

reklama: