www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 02/28/2019 - 21:11

Po dlouhé zimě už všichni netrpělivě vyhlížíme jaro. Naše tělo už ho nutně potřebuje, stejně jako naše pleť, která je unavená, mdlá a celkově bez života. Jak ji z tohoto zimního spánku probrat a dostatečně ji připravit na jaro?

Čistěte důkladně

Ze všeho nejdříve se podívejte, co chladné a mrazivé počasí na vaší pleti způsobilo za škody. Nejčastěji bývá dehydratovaná, chybí jí důležité živiny, potřebuje regenerovat a zklidnit. S nápravou pomůže vyvážený jídelníček bohatý na potřebné minerály a vitamíny, vhodné kosmetické přípravky a správná péče. Pleť čistěte dvakrát denně, a to ráno a večer, abyste odstranili všechny nečistoty. Dobrou službu vám prokážou odličovací mléka, hydrofilní oleje a pleťové vody. Sáhnout můžete také po šikovných pomocnících – třeba čistícím kartáčku na tvář FB-04 od společnosti Orava. Ten jemně masíruje pokožku tváře a krku a čistí pleť do hloubky, zbavuje ji odumřelých kožních buněk i ucpaných pórů. Vaše tvář tak bude bezchybně čistá a zářivá. Díky 3D nástavci se s kartáčkem pohodlně pracuje, je jemný a šetrný i k citlivé pleti.

Podpořte hydrataci

Bez vody pokožka strádá a na jejím vzhledu se to rychle podepíše ve formě vrásek, suchosti, ztráty elasticity. Proto ji dostatečně „zavlažujte“, a to jak zevnitř – tedy dostatečným pitným režimem, tak zvenčí, tedy kvalitní kosmetikou. Ve složení přípravků hledejte glycerin, mořské řasy, aloe vera a kyselinu hyaluronovou. Alespoň jednou týdně si dopřejte pleťovou masku. Připravit si ji zvládnete sami z domácích ingrediencí, vyzkoušejte banán, avokádo, jogurt, okurku, med nebo droždí. Naneste ji na tvář, krk a dekolt v tenké vrstvě a nechte asi 15 minut působit. Pak ji smyjte vlažnou vodou, pokožku osušte a namažte krémem.

Ochraňte pleť před sluníčkem

První hřejivé paprsky lákají k pobytu venku na čerstvém vzduchu. Než ale vyrazíte na procházku, měli byste mít na paměti, že jarní sluníčko dovede být pořádně zrádné a intenzivní. Vaši pokožku tak musíte chránit opalovacím krémem s dostatečně vysokým faktorem, aby nenapáchalo na vaší tváři neplechu. V opačném případě si totiž koledujete o předčasné stárnutí kůže, vznik pigmentových skvrn a vrásek. Každé spálení si vaše pleť pamatuje celý život. Tak svou pokožku náležitě hýčkejte – uvidíte, že se vám za to bohatě odvděčí!

reklama: