www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/24/2019 - 19:04

Stará okna jsou často nevyhovující nejen svými nedostatečnými izolačními vlastnostmi, ale také nepříliš lákavým vzhledem. Pokud jste se rozhodli investovat do nových oken, nejprve se rozmyslete nad ideálním materiálem. Současný trh nabízí okna plastová, dřevěná, hliníková a špaletová. Jednotlivé varianty se liší svými vlastnostmi a účelem použití. V následujících řádcích vám však přednosti a úskalí zmiňovaných alternativ představíme.

Plastová okna jako běžná klasika

Snad nejžádanější jsou plastová okna, která už v dnešní době představují jakousi klasiku. Vzhled plastových oken je možné tak přizpůsobit, aby vypadala jako dřevěná, neboť jsou na výběr dřevěné dekory dokonale imitující dřevěná okna. Plastová okna se vyznačují přijatelnou pořizovací cenou, snadnou údržbou a perfektními tepelněizolačními vlastnostmi. Stejně tak jsou odolná proti větru a tvarově i barevně stálá. Co se týče nevýhod, plastová okna mají kratší životnost, i když dodavatelé uvádí dvacet let. V neposlední řadě je materiál tepelně rozpínavý a jsou ekologicky náročnější na výrobu.

Dřevěná okna působí přirozeně

Další možností jsou dřevěná okna. Ideální je, pokud se vyrábí z ryze českého dřeva, které je navíc mořené i v místě uzavřených spojů. Dřevěná okna vás nadchnou tím, že jsou vyrobena z přírodního ušlechtilého materiálu, který slibuje silnou izolaci. Dřevo jako takové je roztažné vlivem nadměrné vlhkosti, což je jeho přední nevýhoda.

Hliníková okna jsou exkluzivní a nadčasová

V novostavbách nacházejí uplatnění hliníková okna, zejména pokud se jedná o velké prosklené plochy. Hliníkové profily mají luxusní design, pyšní se vyšší mechanickou pevností a odolností.

Špaletová okna do historických objektů

V případě, že bydlíte v historické nemovitosti, nemůžete si ji zrekonstruovat jen tak, jak se vám zachce. Pro takové objekty jsou připravena špaletová okna, která jsou vizuálně ohleduplná k důstojnosti historických budov.

reklama: