www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/22/2019 - 12:07

Domácí zvířata, konkrétně psi a kočky, patří k nejoblíbenějším zvířecím členům rodiny. Stávají se nepostradatelnými kamarády jak pro děti, tak pro osamělé dospělé. Vedle nekončících her a dovádění představují domácí zvířata ale i povinnost o jejich péči v podobě poskytování kvalitní, pestré stravy, lékařských služeb, je-li to třeba, a samozřejmě dostatečně častého a dlouhého pobytu venku v přírodě. Psi i kočky pohyb jednoduše milují. Nezastaví je déšť ani mráz.

Dveře ve dveřích

Ne vždy jsme nakloněni trávit veškeré volné chvíle na čerstvém vzduchu s našimi domácími mazlíčky. Důvodů může být vícero. Ať je to pro nedostatek času, případně pro zdravotní problémy nebo lenost. Přesto je možné psům i kočkám umožnit volný pohyb po domě a zahradě zcela bez omezení. Instalace dvířek pro kočky a psy znamená svobodu jak pro ně, tak i pro nás.

Podle čeho vybírat optimální dvířka pro zvířata?

Jestliže jste se rozhodli pro montáž speciálních dvířek pro psy a kočky i do vašich dveří, pak vězte, že se v žádném případě nemusíte omezovat jen na vchodové dveře. Dvířka lze v pohodě instalovat do interiérových dveří, do zdi i skla a záleží už jen čistě na vás, jaký typ zvolíte. Asi nejdůležitější aspekt pro výběr správných dvířek pro vás bude velikost vašeho zvířecího miláčka. Je samozřejmě rozdíl, zda máte malé psisko, případně kočku, nebo vlastníte psa zdaleka převyšujícího vaše dítko. Velikost otvoru však není ani náhodou jedinou vlastností dveří pro zvířata. Věděli jste, že si můžete vybrat i podle jejich funkcí? Pořídit můžete klasické manuální dveře, které zvířeti umožňují bezbariérový vstup do domu, přičemž je lze samozřejmě uzamknout třeba na noc nebo v případě vaší nepřítomnosti. O level dál jsou pak magnetická dvířka, dveře na čip či dvířka s infra-red otevíráním. Bývají opatřena čtyřpolohovým bezpečnostním zámkem, není se tedy třeba ničeho obávat.

Už si nebudete muset hrát na vrátného

Představte si, že s dvířky pro psa nebo kočku už nikdy nebudete muset postávat před domem a netrpělivě podupávat při čekání, až se váš chlupatý mazlíček dosyta vydovádí. Nebudete muset nechávat dveře otevřené za každého počasí. Nechte na vašem Alíkovi i Líze, kdy se uráčí přijít domů. Vás už to nemusí nikterak trápit.

dvířka pro kočky

reklama: