www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 03/05/2019 - 09:36

Firmy na prodej, které jsou bez závazků a pohledávek, bývají velice žádaným artiklem. Chystáte se založit firmu, případně rozšířit portfolio svých existujících firem? Nezačínejte od nuly.

Ať již potřebujete pro firmu úvěr, nebo leasing na automobil, u zcela nové firmy bez historie je to problém. Obvykle vás v bankovních a finančních institucích požádají o minimálně jedno daňové přiznání. Historie firmy je velice často potřebná i v případě, že žádáte o dotace, ev. se ucházíte o některou z veřejných zakázek. Pokud se plánujete vydat právě tímto směrem, je vhodné sáhnout po firmě s historií.

Možnosti, jak nezačínat v podnikání jako „nedůvěryhodná“ nově založená firma, jsou v podstatě dvě. Koupit si lze tzv. ready to made s.r.o. Nebo doposavad skutečně fungující firmu bez závazků. Na prodej s.r.o. se specializuje společnost Eprenur. Více informací k nabídce najdete na jejím portálu https://www.incorporated.cz/.

Hledáte firmy na prodej? Pozor na jejich historii!

Určitě jste narazili na různá varování, jak může být koupě starší firmy problém. Ne však tehdy, pokud ji kupujete od solidního partnera, který zná její historii. V nabídce firmy Eprenur najdete pouze takové firmy, které prošly důkladným auditem, případně firmy, o jejichž účetnictví se firma sama starala. I proto dostáváte 100% smluvní garanci, že firma nemá žádné závazky ani pohledávky, za které byste museli v budoucnu jako nový majitel firmy ručit.

Pokud si vystačíte s ready to made s.r.o., historie firmy se bát vůbec nemusíte. Společnost je obvykle starší, připravena k okamžitému zahájení vašeho podnikání, ale bez historie, tedy s nulovými předchozími daňovými přiznáními. Najdete mezi nimi i firmy s již vyřízenými licencemi, např. s licencí na nákladní dopravu, nebo s licencí na agenturu práce.

Když chcete být plátci DPH

Začínající podnikatelé se stále častěji setkávají s problémem dobrovolné registrace k DPH. Firmy na prodej jsou již velice často k DPH registrované. I proto je výhodné sáhnout právě po nich.

Starosti nemusíte mít ani se sídlem, či s účetními službami. Eprenur nabízí virtuální sídlo i vedení účetnictví zcela na klíč.

reklama: