www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 08/12/2019 - 09:11

Kutilů a milovnic ručních prací postupně ubývá. Je velká škoda, že mnohé činnosti postupně upadají v zapomnění. Proto pokud tvoříte rádi, určitě v sobě tento zájem dále podporujte a rozvíjejte jej. Učte se nové dovednosti a zkoušejte další ruční práce i techniky. A jaké? Pátrejte na internetu a učte se v online kurzech.

Dnes je velmi snadné získat DIY návody a nápady. Zatímco dříve se dovednosti předávaly mezi kamarádkami a v rodině, a pokud jste chtěli dobrý střih, museli jste si koupit Burdu, dnes stačí pohledat na internetu. Objevíte věci, které by vás v životě nenapadly, a jestliže ovládáte angličtinu, máte výběr snad opravdu nekonečný.

Patchwork, quillin nebo decoupage

Říkají vám něco tyto pojmy? Jestli ne, je nejvyšší čas si jejich význam dohledat. Budete koukat, jaké všechny výtvarné a tvořivé techniky, které vůbec neznáte, existují. Vyzkoušejte je, třeba v některé z nich najdete zalíbení a objevíte aktivitu, již si zamilujete. Někomu sedne práce s drátky, dalšího zaujmou ruční práce a návody zaměřené na dekorování květináčů. Doma si toho vytvoříte opravdu spoustu od lapače snů přes drátovaného zajíčka až po 3D model letadla. Nevíte-li, kde začít, nebo nemáte-li ani představu, co vlastně chcete tvořit, podívejte se třeba na web Kurzyazazitkyonline.cz. Najdete tam spoustu DIY návodů i nápadů a také kurzy, které vás naučí novým technikám.

Naučte se něco nového

Kromě návodů a nápadů na tvoření na internetu najdete i kurzy zaměřené na výuku různých nových technik. Můžete se tak naučit vyrábět cínované šperky, kreslit suchým pastelem, paličkovat a spoustu dalších dovedností. Podívejte se na online kurzy zdarma, a když se vám budou líbit, tak si třeba nějaký zaplatíte. Investovat do vlastních dovedností se vyplatí.

Mimochodem jestliže sami vymýšlíte nápady na tvoření a chcete se o něj podělit s ostatními, můžete si najít kontakt na webu Kurzyazazitkyonline.cz a domluvit si, že váš nápad či návod publikují. Dobré nápady by se totiž měly sdílet!

reklama: