www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 04/30/2018 - 14:20

Při péči o své zdraví často využíváme poznatků z přírody. Bylinky jsou našimi pomocníky a mají nezastupitelnou úlohu při léčení různých nemocí již po staletí. Věděli jste však, že je možné pomocí bylinek léčit i zvířata a pomoct tak svým domácím mazlíčkům? Inspirujte se léčivými účinky často využívaných a vyhledávaných bylinek.

Pro lepší trávení

Správně fungující trávící systém je základem celkového zdraví. Fungující trávení je nutné pro fyzickou i psychickou pohodu Vašeho domácího mazlíčka. Využít můžete podpůrné a zdraví prospěšné krmiva, pamlsky, ale také doplňky krmiva, které působí příznivě na zažívací aparát. Všechny tyto potřeby můžete Vašemu domácímu mazlíčkovi dodat pomocí kvalitní výživy v podobě superprémiových krmiv, pamlsků vyrobených čistě z kvalitního masa a také BARF doplňky pro psy.

Podpora zdraví

Nejúčinnějším receptem na podporu zdraví Vašich domácích mazlíčků je prevence. Nejenže by měla mít zvířata denně dostatečný přísun čerstvé vody a kvalitního krmiva, ale stejně důležitá je takéochrana proti parazitům, očista uší a očí a také ošetření tlapek. Každodenní péči Vašemu chlupatému příteli zajistíte vitalitu a energii pro šťastný a kvalitní život.

Odolnost a síla

Nebojte se již od útlého věku zvířete myslet na stav jeho imunitního systému. Ke krmivu tak můžete svému pejskovi a kočičce přidávat například ostropestřcový olej, který podporuje imunitní systém a působí také jako prevence proti zánětům. Vyzkoušet můžete i lososový olej, který má spoustu benefitů právě pro rostoucí jedince a kterýje vhodný podávat při zvýšené sportovní výkonnosti a fyzické námaze. Používáním bylinných doplňků můžete rychle a účinně podpořit celkové zdraví Vašeho mazlíčka. Odolnost a síla jsou důležité nejen pro psy a kočky, ale také pro koně. Vyzkoušet můžete napříkladzázvorový sirup. Ten je znám svýmpozitivním účinkem hlavně na trávicí systém. Echinaceový sirup zase významně zvyšuje odolnost celého organismu.

Další tipy, které pomohou

  • Sušené slupky šípku obsahují velké množství vitamínu C a zvířata si je vybírají právě při jeho nedostatku nebo pro podporu zdraví např. močového systému
  • Oregano si zvířata vybírají pro jeho antibakteriální a antivirové účinky a fenykl zase pro účinky na reprodukční a trávicí systém
  • Vyzkoušet můžete také špetku kurkumy, která pomáhá při dezinfekci ran a ulevuje při průjmu a žaludečních potížích.
  • Během léčby antibiotiky (i poté), nezapomeňte podávat zvířatům probiotika pro psy a kočky. Ty mají za úkol obnovit střevní mikroflóru a podpořit také správnou funkci zažívání.
  • Stejně jako na léčbu člověka je možné použít i koloidní stříbro pro zvířata. Dalo by se říct, že koloidní stříbro je jedno z nejúčinnějších antibiotik a antiseptik. U zvířat může být použito orálně k léčbě zánětů očí, uší a drobných kožních ran. Může být také použito k odčervení zvířat a jako prevence před různými druhy parazitů.

 

reklama: