www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 12/31/2018 - 03:20
V Číně byla jen před pár hodinami představena nová vlajková loď společnosti Honor, která přichází s více zajímavými vymoženostmi. Zaujme především fotoaparátem a také speciálním zadním krytem, ​​který se designově podařil na jedničku s hvězdičkou.
První informace o tomto smartphonu pronikli na veřejnost již začátkem měsíce, kdy byl ukázán úzkému okruhu lidí. Telefon byl však zabalený v ochranných obalech a tak nebylo možné vidět různé designové prvky a představení bylo velmi skoupé na bližší informace. Tomu je však konec a Honor View 20 je oficiálně tady.

Netradiční zadní fotoaparát

Hned na první pohled zaujme přední strana, která je téměř celá pokryta displejem, což je způsobeno i integrováním předního fotoaparátu do díry v displeji. Vypadá to tak, že tento trend přece jen bude doménou roku 2019 a vystřídá tak stejně kontroverzní výřez v displeji. Na displeji je vidět šetření výrobce, který se rozhodl novinku vybavit pouze LCD, FullHD + displejem (1080 x 2310), jehož velikost je 6,4 ". Zmíněný šelf fotoaparát má rozlišení až 25 MPx, což je na poměry smartphonů víc než dost.


Neméně zajímavá je i zadní strana, která jako první na světě je vyrobena nanolitografiou, díky které se podařilo dosáhnout jedinečný design a jde o něco, co zaujme každého kolemjdoucího. Až je škoda osadit smartphone nějakým pouzdrem. Kromě nádherného designu ve tvaru "V" (symbolizuje řady View) se zde nachází i masivní 48 MPx fotoaparát (f / 1,8, CMOS, Sony IMX 586), který je však sám jako kůl v plotě. Sice se vedle něj nachází něco jako sekundární snímač, ale ve skutečnosti jde o 3D TOF senzor, který vylepšuje 3D rozpoznávání objektů do 1 metru a umožní dané objekty promítnout do virtuální podoby. Místo zde má i čtečka otisků prstů.Sesterská společnost Huawei je známá tím, že nabízí parametry vlajkových lodí za velmi příznivé ceny. Stejně je tomu i v tomto případě a Honor View 20 přichází s procesorem Kirin 980, kterému sekunduje 6, případně až 8 GB RAM. Bohaté je i úložiště, které začíná na 128 GB a končí nejvyšší konfigurací s 256 GB. Smartphone běží na nejnovějším operačním systému Android 9.0 Pie, který je doplněn o známé prostředí EMUI.

 

V Evropě až 22.1.

Baterie bude má kapacitu až 4000 mAh, což by vzhledem k nenáročnému hardwaru a menšímu rozlišení displeje mělo bohatě stačit. Prodej začíná nyní v Číně, přičemž stanovená cena za verzi 6 + 128 GB je na úrovni 380 €. Za speciální verzi s 8 GB RAM a 258 GB úložištěm zákazník zaplatí 510 €. Dostupnost na našem trhu zatím není, ale to se snad změní už 22. ledna, kdy bude evropská verze smartphonu představena v Paříži.

reklama: