www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 09/04/2019 - 17:18

V zimě máme nohy chráněné ponožkami a uzavřenou obuví. Přes léto naopak chodíme v pantoflích a sandálkách, někdy i bosí. Pro chodidla je to vítaná změna, je však nutné o ně také pečovat.

Aby dobře vypadala

Není nic horšího, než krásné letní pantoflíčky, ze kterých koukají popraskané paty se ztvrdlou kůží. Letní horké počasí, více pohybu i chůze naboso může dát našim nohám pořádně zabrat a proto jim musíme věnovat o to víc péče. Denně je zatěžujeme, chodíme na výlety nebo běháme po městě kvůli pracovním povinnostem a přesto je zanedbáváme. Alespoň jednou za týden bychom si tak měli najít čas na své nohy. Na denním pořádku by mělo být večerní omytí teplou vodou a mýdlem, pečlivé vysušení a zběžná prohlídka prstů i chodidel, zda se netvoří puchýře či mozoly nebo zárodky plísní. Těm svědčí vlhké prostředí, které mohou umocnit nekvalitní boty nebo ponožky z umělých vláken.

Ztvrdlá kůže musí pryč

Nejčastěji nás však trápí ztvrdlá kůže na nohou v oblasti pat a plosek, někdy i na palcích či spodní straně prstů. Pokud chodíte v létě bosí, o to víc si dopřejte péči. Kůže na chodidlech tvrdne jako obrana těla, aby byla snížena citlivost pokožky a vy jste mohli bez problémů chodit i po ne úplně hladkém povrchu. To je přirozený proces, nesmí ale dojít k vysušení pokožky, které následně vede k jejímu popraskání. Bez pravidelné péče a odstraňování ztvrdlé kůže se vystavujete riziku kožních problémů, infekci a samozřejmě i nehezkému vzhledu vašich nohou. Doma tak používejte elektrický odstraňovač ztvrdlé kůže od značky Orava, který kůži díky rotující hlavě efektivně a přitom šetrně a bezbolestně odstraní. Ergonomický tvar usnadní držení i manipulaci a jednoduché ovládání urychlí celý proces. Nemusíte tak každý týden na pedikúru, aby vaše nohy vypadaly zdravě, ale v pohodlí domova jim můžete pomoci také.

Hebká a jemná chodidla na dotek a hladká pokožka na pohled budou odměnou za pravidelnou péči, abyste se nemuseli stydět v letních sandálech. Hlavní je ale zdraví nohou a bezbolestná chůze.

 

reklama: