www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 04/09/2019 - 21:33

Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka, a mnoho majitelů tohoto neobyčejně věrného a oddaného zvířete s tím plně souhlasí. O to je smutnější, když sledujete svého mnoholetého kamaráda, který vám před očima stárne, až nakonec odejde navždy. Protože je pes pro většinu lidí plnohodnotným členem rodiny, je více než pochopitelné, že i po smrti mu chtějí dopřát to nejlepší zacházení. Jestliže i vám zemřel zvířecí kamarád a přemýšlíte, jak naložit s jeho ostatky, důstojným odchodem může být zpopelnění v krematoriu.

Kdy je možné služby krematoria využít?

V případě, že váš mazlíček nečekaně zemřel, hraje se zde o čas. O tom ví své i krematorium zvířat v Praze, kde fungují nad rámec otevírací doby formou pohotovosti. To znamená, že zavolat můžete kdykoliv a ochotní pracovníci co nejdříve mrtvé zvířátko převezou přímo do krematoria. Pokud bydlíte v Praze a okolí, do hodiny mohou být u vás. Vyzvednutí je možné i přímo u veterináře. Je také možné, abyste si zvířátko přivezli sami přímo do krematoria. Každá ztráta je bolestivá, a tak se krematorium snaží co nejvíce vyjít vstříc veškerým požadavkům. Domluvit si můžete termín i čas kremace vašeho domácího zvířete nebo další služby.

Proč volit zrovna kremaci?

Existují sice i jiné způsoby, jak naložit s ostatky, avšak pokud si přejete svého psího kamaráda pohřbít na zahradě, můžete narazit na překážky ze strany zákona. Ten totiž vymezuje jasné podmínky, za kterých může být mrtvé zvíře zakopáno do země. Bohužel pokud nevlastníte opravdu velký pozemek, hrobeček pro vašeho mazlíčka vykopat prakticky nemůžete. Ti, kteří nemají zahradu, jsou pak často nuceni nechat svého zemřelého pejska u veterináře, kde ho poté čeká průmyslové zpracování v kafilerii.

Pokud si pro svého mazlíčka přejete důstojnější odchod a uctivější zacházení, ve zvířecích krematoriích vám to bude umožněno. Se psím kamarádem se můžete rozloučit v obřadní síni a po kremaci si popel odnesete v urně domů. Zda se rozhodnete jej rozprášit na pejskově oblíbeném místě, pohřbít na zahradě (v urně je to již v mezích zákona) nebo jej ponechat doma, aby vám byl stále na blízku, je už jen na vás.

 

reklama: