www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 04/20/2019 - 10:08

Každý, kdo pochází z venkova anebo jezdil na venkov k babičce nebo k příbuzným, dobře zná chuť domácích vajec.

Kvalitní vejce? Počítejte s vysokou cenou

Přestože dnes najdeme na trhu široké spektrum produktů a obchody nabízejí vejce jak z klasických klecových, tak i z podestýlkových chovů, domácím vajíčkům se žádná jiná nevyrovnají. Můžeme sice sáhnout po bio vejcích nebo si vajíčka koupit na farmářském trhu či přímo od chovatele, ale zaplatíme za ně nemalou částku. Zejména dnes, kdy cena vajec bez ohledu na jejich původ výrazně stoupla.

U domácího chovu přesně víte, co jíte

Navíc ani u vajec přímo od farmáře, případně s deklarovanou bio kvalitou, si nikdy nemůžeme přesně ověřit, zda informace o jejich původu opravdu odpovídají realitě. Ale pokud chováme slepice doma, máme o jejich stravování i o celkovém životním stylu dokonalý přehled. Samozřejmě se také můžete těšit z pravidelného přísunu kvalitních a stoprocentně domácích vajec.

Domácí vejce mají lepší chuť a vyšší nutriční hodnotu

Pokud jíme domácí vejce, dodáváme našemu tělu kvalitnější živiny. A když je použijeme k přípravě moučníků, budou mít výraznější barvu, pevnější strukturu a dokonalou chuť.

Máte zahradu a chcete si dopřát domácí vejce? Chovejte slepice!

Chovat slepice můžete i na malé zahrádce. A pokud jim dopřejete volný výběh, bude jim stačit minimální péče. Slepičí trus je navíc kvalitní hnojivo, které vašemu trávníku a rostlinám prospěje výrazně více než syntetické přípravky. Součástí přirozené stravy slepic jsou i larvy a červi, mezi něž patří i mnozí škůdci. Slepice jich vaši zahradu úspěšně zbaví.

Přirozeným chovem slepic pomůžete přírodě

Ohleduplný přístup k přírodě, který dbá na udržitelnost a obnovitelnost zdrojů, se nazývá permakultura. Začít můžete právě chovem slepic ve volném výběhu na zahradě či v její vymezené části.

reklama: