www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 08/17/2018 - 09:13

Češi jsou národem pejskařů. Čtyřnohý chlupáč pro nás představuje doslova člena rodiny a náležitě si ho proto hýčkáme. Všemožně se jim snažíme přilepšit, rozmazlovat je. Majitelé psích mazlíčků se dají rozdělit na dva tábory. Jedni, kteří svému štěkajícímu kamarádovi nedovolí překročit práh jejich ložnice, a druzí, kteří ho bez obav pustí až do postele. Podle nejnovějších průzkumů má spaní se čtyřnohým miláčkem řadu prospěšných účinků na naše zdraví. Jaké benefity vám to přinese?

Zajistí větší pohodlí

Budete se cítit ve větším klidu a v bezpečí, pes totiž funguje jako váš ochránce. Už jen jeho samotná přítomnost působí uklidňujícím dojmem, zmírňuje stres. Vyzařuje z něj totiž pozitivní energie, rozdává radost a zahání chmury.

Zahřeje vás

Zimou trpět rozhodně nebudete. Psí srst zahřeje víc než ta nejteplejší peřina, stačí se jen přitulit. Jejich teplé tělo a fyzická blízkost spolehlivě funguje jako živý radiátor. Oceníte rovněž hmatový zážitek, který vám poskytne hlazení zvířecí srsti.

Uklidní vás

Pes spolehlivě zaplaší noční můry, zažene všechno špatné, co vás v noci budí ze snu. Podvědomě nám totiž poskytuje větší jistotu. Zmizí také problémy s usínáním, váš chlupatý mazlíček totiž zažene všechny myšlenky, které se vám předtím, než se odeberete do říše snů, honí hlavou.

Posílí pouto

Pro vašeho psa jste vším, miluje vás nejvíc na světě, a tak s vámi chce trávit maximum času – a to nejen ve dne, ale i v noci. Lásku potřebuje cítit také on sám, těžko mu ji ale dáte najevo tím, že ho na noc zavřete do boudy. Pokud ho nechcete pustit k sobě do postele, pak mu alespoň do ložnice umístěte pelíšek pro psa, aby vám tak mohl být na blízku. Jestli mu ale část svého lůžka přenecháte, pak nezanedbávejte zvýšenou hygienu vašeho zvířecího kamaráda. Vybavte ho obojkem proti klíšťatům a blechám, který působí repelentně. Pravidelně ho koupejte za použití psího šamponu, který ho zbaví zápachu i nejrůznějších parazitů. A vy si tak s vaším zvířecím kamarádem nebudete muset odpírat žádnou společnou chvilku!

V nynějších vedrech oceníte možnost koupit pro svého pejska, nebo i kočičku chladící podložku. Chladící efekt začíná ve chvilce, kdy si zvířete na podložku lehne. Dochází ke vzniku endotermické reakce, při které se spotřebuje teplo, které váš svěřenec vydá. Endotermická reakce přitom trvá několik hodin.

 Chladící podložka pro psy a kočky

reklama: