www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 02/12/2019 - 10:18

Jen těžko byste našli kus nábytku, na němž trávíte více času než na posteli. Možná by mohla soupeřit s kancelářskou židlí, na níž sedáváte v práci, ale nakonec by stejně vyhrála. Právě proto je tak důležité koupit si postel, která něco vydrží. Ideálně postel z masivu.

Kvalitní český nábytek z masivu je obecně často vychvalován a mnoho lidí netuší proč. Jsou to většinou ti, co s ním nemají moc zkušeností, protože kdo jej jednou vyzkouší, rychle pochopí rozdíl. Pro ty, co ještě neměli tu možnost, tady máme pár jasných výhod postelí z masivu.

1. Jsou zdravotně nezávadné

Dřevo je přírodní materiál, takže je zaručená zdravotní nezávadnost. Hodí se pro alergiky i astmatiky, nemusíte se bát příměsí rakovinotvorných látek, které se vyskytují v nábytku z lepené dřevotřísky.

2. Z módního hlediska jsou nesmrtelné

Trendy se mění, nicméně masiv zůstává. Dřevěný nábytek bude v kurzu pořád. Provoní váš domov lehkou vůní dřeviny, přírodní vzhled si zamilujete.

3. Snadno se udržují

Povrch postele z masivu je typicky ošetřený lakem nebo voskem či olejem. Podle toho můžete snadno napravovat lokální poškození. Dřevo jde lehce přebrousit a znovu navoskovat, takže si nemusíte dělat vrásky z viditelných rýh a škrábanců.

4. Jsou pevné

Vrzání a kývání neočekávejte. Masivní nábytek se jen tak nerozbije ani nerozviklá. Věděli jste, že podle odborníků masiv vydrží až desetkrát déle než lamino? Obzvlášť pokud si vyberete postele z masivu dubu či buku, očekávejte nadprůměrnou tvrdost a odolnost. Odrazí se to pochopitelně i na ceně, a tak jestliže sháníte spíš levnější řešení, chybu neuděláte ani s masivem smrku či borovice.

Jaká je cena postele z masivu a kde ji sehnat?

Ceny se dost liší podle toho, jaké dřevo si vyberete, o jak velkou postel máte zájem apod. To jste ale nejspíš slyšet nechtěli, že? Takže konkrétněji. Jednolůžko z masivu seženete kolem 3000 Kč, dvojlůžko pak cca za 7000 Kč. Tedy aspoň v e-shopu Extra-nabytek.cz narazíte na takové ceny.

nábytek z masivu české výroby

reklama: