www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 03/02/2019 - 22:46

Zahrada je naší oázou klidu a pohody, je naším útočištěm před světem. Tady se radujeme ze života a užíváme si čas s rodinou či přáteli. I zahradní práce mají své kouzlo, jsou způsobem aktivní relaxace, ale pochopitelně jí nesmí být moc. Aby zahrada byla skutečně zejména radost, zábava a relaxace, hodí se některé vychytávky. Na řádcích níže je malá inspirace, hned 3 nápady, které se můžou hodit každému.

1. Automatické zavlažování dělá vaši práci za vás

Co dělá zahradu zahradou? Je to především zeleň, jenže aby zahrada byla skutečně zelená, neobejde se bez vody. Chodit každý den v parném létě s konví anebo natahovat hadici zrovna radostí není, přitom existuje alternativa – automatické zavlažování. Moderní zavlažovací systémy vás nahradí i v době, kdy jste zrovna mimo dům. Díky dešťovým čidlům zalévají jenom tehdy, pokud je to nutné, a také přesně tam, kde je potřeba. Řízené závlahové systému ve finále dokonce šetří vodu, v první řadě šetří váš čas. Je jen na vás, co s ním uděláte, klidně ho můžete využít pro ten pravý relax na zahradě.

2. Zahradní lehátka přinesou ten pravý relax

Že ještě nemáte na zahradě místo, kam se můžete v klidu uchýlit a oddávat se slastnému nicnedělání? Že ještě nemáte své zahradní lehátko? Není na čase to napravit? Ať již dřevěné, kovové či ratanové, důležité je, aby bylo dokonale polstrované a pohodlné. Pokud lehátko na zahradě máte, ale nepřináší vám pohodlí, je na čase s tím něco udělat.

3. Zahradní sochy zpestří krásy zahrady

Tou největší ozdobou zahrady jsou jistě úchvatné květy, pozoruhodné tvary a zelené listy rostlin. Jejich krásu však skvěle podpoří i zahradní architektura a prvky jako například zahradní sochy. Zdaleka nejsou určeny jenom do zámeckých zahrad a parků. Každá zahrada přece může být chloubou svého majitele a prostorem, kde se bude kochat z její krásy. Podtrhněte krásu své zahrady, inspirujte se, třeba právě mezi sochami do zahrady. Výběr je široký. Dokonce si můžete nechat udělat i dřevěnou sochu na zakázku. Její podobu si předem určíte sami. Nezní to lákavě?

reklama: