www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 04/26/2019 - 22:57

Jestli jste o něm ještě neslyšeli, tak jste pravděpodobně před pár týdny přicestovali z jiného vesmíru. Nebo jste prostě jen v posledních letech neřešili koupi nového automobilu. Jinak byste o něm totiž určitě museli vědět. Operativní leasing je v poslední době velmi oblíbený, nabízí ho více firem než dříve a lidé jej zbožňují. Proč?

Abychom si na začátek ujasnili pojmy, operativní leasing je forma dlouhodobé výpůjčky. Uzavřete smlouvu na pár let, během té doby auto používáte a nemusíte řešit formality, ty zůstávají na bedrech poskytovatele leasingu. Po uplynutí doby auto vrátíte a můžete uzavřít novou smlouvu. Jaké to má výhody?

1. Máte pravidelně nové auto

Každých pár let, když smlouva doběhne a vy uzavřete novou, vlastně získáte nový automobil. Málokdo by si mohl dovolit kupovat takhle často nové vozy, operativní leasing tuto možnost nabízí. Kromě toho si člověk může vzít na leasing i auto, na nějž by šetřil hrozně dlouho. Třeba takový nový Passat vyjde zhruba na 800 000 Kč. VW Passat na operativní leasing vás ale bude stát jen kolem patnácti tisíc měsíčně. Co kdybyste si ho na rok nebo dva dopřáli? Při příštím uzavírání smlouvy si vyberete něco levnějšího.

2. Odpadá vám spousta starostí

Máte čas přezouvat kola, řešit autoservis, výměnu oleje a další věci, co jsou s vlastnictvím auta spojené? Pokud ne, vyberte si auto na operativní leasing. Tam za vás totiž tyhle věci řeší leasingová společnost. Nemusíte tedy přemýšlet, kde vezmete peníze na opravu, pokud se něco na autě rozbije.

3. Firmy si mohou dát platby do nákladů

Operativní leasing se platí měsíčně a podnikatelé mohou tuto měsíční částku dát do nákladů. Není tedy operativní leasing nejlepší volbou, jak si opatřit reprezentativní firemní flotilu? V nabídkách autopůjčoven určitě najdete i auto, které bude dělat dojem na obchodní partnery i zákazníky. Třeba Škoda Superb na operativní leasing se dá pořídit zhruba od 11 000 Kč měsíčně.

V poslední době je trendy žít a neřešit hlouposti. Málokdo má čas a chuť věnovat tento čas svému automobilu. Dlouhodobé vypůjčení v podobě operativního leasingu se tedy jeví jako ideální volba. Vnímáte to tak i vy?

reklama: